Stuhia e fuqishme do të godasë vendin tonë, mësoni si do ndryshojë moti mbrëmjen e sotme dhe çfarë pritet të ndodhë nesër

2 days ago billbordi01 0

Mbrëmjen e sotme një pjesë e territorit të vendit tonë do të përfshihet nga reshjet e dendura të shiut dhe stuhia që do të kulmojë nesër. Furtuna po vjen nga Jugu për të përfshirë më pas të gjithë vendin. Moti i keq që do të sjellë ulje të mëtejshme të temperaturave do të shoqërohet me erë të fortë.

Reshjet do të përfshijë brigjet e Italisë dhe Ballkanin Perëndimor duke sjellë rrebeshe shiu dhe stuhi. Po ashtu vendet e Rajonit të Balltikut dhe Europës Perëndimore paraqiten me mot të paqëndrueshëm, duke sjellë rrebeshe dhe dëborë