Simite shtëpie me gjalpë: Kush i provon njëherë, më nuk do të blejë bukë

Të buta, të shijshme dhe të ngrohta ideale për kafjall apo darkë, por edhe për drekë në vend të bukës.

Përbërësit: 250 g miell, 75 g gjalpë, 1 dl qumësht, një gotë ajkë, të verdhë të vezës, një qese e vogël pluhur për simite, një lugë e vogël kripë.

FOTO:

Përgatitja:

Ngjishni brumin nga të gjithë përbërësit dhe shtrijeni me okllai.

Me gotë apo me dorë bëni simitet.

Lyeni me të bardhët e mbetur të vezës, sipas dëshirës qitni susam, qimon apo fara luledielli dhe piqni në 180 gradë derisa të skuqen.

Ju bëftë mirë!

FOTO:

Leave a Reply

Your email address will not be published.