Rriten sërish temperaturat, ja se si parashikohet të jetë moti sot në gjithë vendin tonë

5 months ago billbordi01 0

Dita e sotme parashikohet të ketë mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare në orët e mesditës.

Në fushën termike ndryshe nga dita e djeshme, sot pritet që temperaturat të pësojnë rritje në vlerat maksimale.

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15m/sek.