Ish-deputeti i Kuvendit hedh dyshimet mbi Lulzim Bashën: Sa euro të kushton jahti i ankoruar në brigjet perëndimore të Francës

14 hours ago billbordi01 0
Ish-deputeti i Kuvendit, Kujtim Gjuzi ngre dyshime se kryedemokrati Lulzim Basha është pronar i një jahti që qëndron i ankoruar në Francë. Përmes një postimi në Facebook, Gjuzi pyet Bashën se “sa ka kushtuar jahti” që ka të ankoruar në brigjet perëndimore të Francës prej 5 vitesh. Postimi i Gjuzit: “KONSERVATORËT PYESIN Lulzim BASHËN Sa Read More

Feston Jul Deda, ha “kokën” e Berishës për ditëlindje: Lider lind nuk bëhesh rrugës. Cili është kuptimi i veçantë i tortës?

15 hours ago billbordi01 0
Jul deda feston ditëlindjen nën shoqërinë e Turjan Hysës dhe të të tjerëve. Në tortën që i kanë bërë surprizë për ditëlindje, është vizatuar koka e Sali Berishës. “Lider lind nuk bëhesh gjatë rrugës”, – shkruhet në tortë. Ndërkohë miqtë e tij, së bashku me Turianin e ngacmojnë Jul Dedën duke i thënë së do Read More

Ralf Gjoni bën reagimin e fortë, zbulon se çfarë fshihet pas përjashtimit të Sali Berishës nga Partia Demokratike

16 hours ago billbordi01 0
Përplasjen Basha-Berisha, pasi ky i fundit u përjashtua nga grupi parlamentar i PD-së, ish-deputeti Ralf Gjoni e ka quajtur fals. Ai u shpreh se nuk beson te ‘armiqësia’ që ka nisur mes kreut të PD-së, Lulzim Bashës dhe ish-liderit të kësaj partie, Sali Berishës, duke theksuar se janë “lojërat e ujqërve të vjetër të cilët Read More

Indrit Hoxha paralajmëron largimin e Lulzim Bashës: Ju tregoj se kush mund ta marrë drejtimin e Partisë Demokratike

16 hours ago billbordi01 0
Sekretari i Burimeve Njerëzore në FRPD, Indrit Hoxha, tha se me lëvizjen që ka paralajmëruar dy ditë më parë, ish-kryeministri Sali Berisha synon të rikthejë lidhjet me bazën. Ai e cilëson të paligjshëm përjashtimin e Berishës. Hoxha, nuk e përjashton rikthimin e Berishës në krye të PD-së. Referendumi i iniciuar nga FRPD për Hoxhën është Read More

Gjykata legjitimon shkarkimin e Voltana Ademit

18 hours ago billbordi01 0
Gjykata ka legjitimuar shkarkimin e Voltana Ademit nga drejtimi i Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë duke pranuar regjistrimin e organeve të reja drejtuese të saj. Me vendimin datë 31.08.2021, mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të Shoqatës së Bashkive vendosi shkarkimin e Voltana Ademit, si Kryetare e SHBSH-së. Në vend të saj u zgjodh kryebashkiaku i Read More

Presidenti Meta dekreton qeverinë “Rama 3”, vjen reagimi i ashpër i deputetes së PD

18 hours ago billbordi01 0
Deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi ka komentuar zhvillimet e fundit politike. Pas dekretimit të ministrave të qeverisë “Rama 3”, ku SPAK i ktheu përgjigje presidentit se asnjëri prej anëtarëve të kabinetit nuk ishte në hetim, Çupi thekson se në vendin më të korruptuar në Europë, s’ka asnjë qeveritar në hetim. Komenti i Çupit: “Ministrat Read More

“Berisha është kapur gafil”, Astrit Patozi nxjerr prapaskenat e forta

18 hours ago billbordi01 0
Ish-kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi tha se Sali Berisha është kapur gafil dhe kjo sipas tij nuk i falet. Kjo situatë siç u shpreh Patozi është një faturë që po paguhet nga PD, ndërkohë që Berisha “ka marrë flamurin e të viktimizuarit nga pjella e vet politike”. “Është shenjë e qartë që Berisha nuk Read More

Çfarë do të ndodhë nesër në Tiranë? OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm

18 hours ago billbordi01 0
Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se ditën e nesërme do të stakohet energjia elektrike në disa zona të Tiranës. Kështu ndërprerje do të ketë pjesërisht në rrugën Teodor Keko, Zona e Tregut Ushqimor dhe Qyteti i Nxënësve. Njoftimi i OSHEE: “Stakim, 16 shtator Në vijim të investimit për mirëmbajtjen e kabinave, nesër, datë Read More