U largua nga emisioni ‘Shiko kush Luan’ pas sherrit me Luana Vjollcën? Reagon Rezart Veleshnja dhe zbardh gjithçka

1 year ago billbordi01 0
Prej disa ditësh po përflitet për largimin e aktorit Rezart Veleshnja nga spektakli ‘Shiko kush Luan’. Madje u përfol se mes tij dhe moderatores Luana Vjollca ka pasur një debat që ka vazhduar me largimin e aktorit nga roli i kapitenit në emisionin argëtues. Sot Veleshnja ka reaguar me anë të postimeve në “Instastory”, duke Read More

A po e lë Yllka Kuqi përfundimisht Kosovën? (VIDEO)

1 year ago billbordi01 0
Yllka Kuqi mbrëmë theu heshtjen me intervista duke bërë paraqitjen e parë pas lindjes në NIN. Këngëtarja tregoi gjithçka rreth vajzës së saj. Emri Luiza erdhi si rrjedhojë e aktores Luiza Gjuvani, fanse e së cilës ishte Yllka pasiqë mendonte që edhe ngjasonte me nënën e saj. Një tjetër fakt interesant është se vajza e Read More

Thyeni objekte në shtëpi? Ja çka do të thotë

1 year ago billbordi01 0
Sa herë i thyejmë pjatat në shtëpi? Epo, le të zbulojmë se çfarë do të thotë dhe çfarë duan të komunikojnë me ne, mendjen dhe shpirtin. Në fakt, duhet të besojmë se jo vetëm ëndrrat vijnë për të komunikuar gjëra të rëndësishme, por edhe thyerja e disa objekteve në shtëpi. Të dimë se çfarë i Read More

Pse duhet të veshim çorape të ngrohta natën

1 year ago billbordi01 0
Çorapet mendohet se janë përdorur së pari gjatë epokës së qytetërimeve antike nga Egjiptianët, Grekët dhe Romakët. Qëllimi i tyre kryesor është të mbajnë këmbët tuaja të ngrohta dhe t’i bëjnë këpucët të ndjehen më të rehatshme, duke fjetur me çorape në të vërtetë mund të përmirësojë mirëqenien tuaj fizike dhe mendore. Çorapet ju ndihmojnë Read More

Kur duhen larë flokët, në mëngjes apo në darkë?

1 year ago billbordi01 0
Shëndeti i flokëve është shumë i rëndësishëm për paraqitjen tonë të jashtme. Larja e tyre është gjithashtu një hap i domosdoshëm drejt flokëve të bukur e plot shkëlqim. Deri më tani, kemi mësuar që flokët nuk duhen larë çdo ditë, por ka paqartësi për kohën e duhur për t’i larë ato. Stilistët më në zë Read More

Ariana Fejzullahu e bën belin si ‘modele’ me photoshop (FOTO)

1 year ago billbordi01 0
Blogerja e njohur Ariana Fejzullahu gjithmonë është komentuar për paraqitjet e saj fizike, duke qenë unike në secilin postim. Edhe pse është nënë e katër fëmijëve, ajo po arrin ta mbajë vetën në top formë duke pasur një trup si të modeleve, shkruan Billbordi.com Me anë të ndryshimeve të shumta që i bën në imazhe, Read More