Moti bën kthesën e madhe: Nisin reshjet e shiut në Tiranë, këto janë zonat që do të zgjohen me shtrëngata

Mbrëmjen e sotme Tirana është përfshirë nga reshjet e lehta të shiut, por që gjatë natës dhe nesër pritet që të jenë intensive në të gjithë territorin.

Fillimisht zonat që do të preken nga moti i keq janë pjesa jugore, ultësira perëndimore dhe veriperëndimore dhe më pas i gjithë territori.

Moti i keq me reshje dhe stuhi do të vazhdojë deri në fundjavën që vjen. Jo vetëm Shqipëria, por i gjithë rajoni i Ballkanit do të jetë në këto kushte atmosferike.

Zonat që do të preken nga moti i keq janë pjesa jugore, ultësira perëndimore dhe veriperëndimore dhe më pas i gjithë territori. Temperaturat e ulëta dhe reshjet e shiut do të zgjasin deri në fundjavën që vjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.