newszine

Lionel Messi zbulon katër kandidatët e tij për Topin e Artë 2021 pasi u zbulua lista e ngushtë e 30 personave

2 days ago billbordi01 0
Lionel Messi ka zbuluar katër kandidatët e tij kryesorë për çmimin “Topi i Artë” në vitin 2021 , me argjentinasin që përfshinë emrat e dy shokëve të skuadrës. Të premten, argjentinasi së bashku me një mori talentesh të klasit botëror, u konfirmuan në listën e ngushtë të 30 futbollistëve të France Football për çmimin. 34-vjeçari Read More

Icardi, transferimi i parë i Newcastle United?

2 days ago billbordi01 0
Newcastle United është aktualisht klubi me pronarët më të pasur në botë. Pak ditë më parë nuk ishte një gjë e tillë, mirëpo në këtë javë, sheikët nga Emiratet e Bashkuara Arabe bën mrekullinë te klubi anglez, duke blerë atë. Kështu, me sipërmarrjen e tyre, Newcastle mendon të ndërtojë një epokë të lavdishme, ndërsa ka Read More

U shpall kampion në IBF, Florian Marku konfirmon datën për ndeshjen e radhës

3 days ago billbordi01 0
Florian Marku, disa ditë më pare, u shpall kampion në kategorinë IBF, pasi mposhti boksierin ukrainas, Maxim Prodan në stadiumin e Tottenham me vendim jurie. Menjëherë pas këtij triumfi, “Mbreti Shqiptar” paralajmëroi së ndeshja e radhës do të vinte shumë shpejt. Vetëm pak minuta më parë, ai nëpërmjet në postimi në rrjetin social “Facebook” ka Read More

Messi shkakton kaos në aeroportin e Parisit, e pazakontë çfarë po ndodh në pritje të yllit argjentinas (VIDEO)

2 months ago billbordi01 0
Lionel Messi është larguar zyrtarisht nga Barcelona, por e ardhmja e tij është ende e paqartë. Paris Saint Germain mbetën skuadra favorite për të nënshkruar me argjentinasin dhe vet Messi e pranoi se ka ofertë nga francezët. Por argjentinasi tha se është kontaktuar nga shumë klube, derisa PSG vazhdon të mbetet favoriti kryesor. Megjithatë mediat Read More

Insigne frikëson keq Ciro Immobilen (VIDEO)

4 months ago billbordi01 0
Italia është duke u përgatitur për ndeshjen e së shtunës me Austrinë në Kampionatin Europian. Italianët deri tani kanë treguar paraqitje fantastike në “Euro 2020” dhe suksesi vjen pas harmonisë fantastike që po mbizotëron në skuadër, falë trajnerit, Roberto Mancini. Shakat në mungojnë asnjëherë në kampin e Italisë, edhe para një ndeshje të rëndësishme si Read More

Pogba heq shishen e birrës nga tavolina gjatë konferencës (VIDEO)

4 months ago billbordi01 0
Futbollisti francez, Paul Labile Pogba, i cili mbron ngjyrat e Manchester United dhe së fundmi po e shohim edhe në Euro 2020, ku luan për kombëtarën e Francës, gjatë një konference për media, ka heq nga tavolina shishen e birrës “Heineken”. Ky moment u kap nga kamerat dhe video u bë virale. Pogba u konvertua Read More