newszine

Petulla me sherbet: Receta e veçantë dhe e shpejtë

1 month ago billbordi01 0
Për fat të mirë, recetat e ëmbëlsirave janë të larmishme, interesante e tepër të shijshme, nga ato që të ngopin jo vetëm syrin por edhe shqisat. Në Billbordi.com keni lexuar mjaft receta interesante ëmbëlsirash, por në këtë artikull do të mësoni se si të përgatisni lehtë në shtëpi petulla të ëmbla me sherbet. Përbërësit: 200 Read More

Biskota me tre përbërës: Gati në vetëm 10 minuta

5 months ago billbordi01 0
Rastet kur ju duhet një recetë e shpejtë si për të kënaqur nepsin tuaj apo atë të fëmijëve e të afërmve me siguri nuk janë të pakta. Kjo ndodh më shpesh me ëmbëlsirat të cilat takonisht kërkojnë përkujdesje dhe kohë të përgatiten. Megjithatë ky rregull nuk vlen për të gjitha recetat e ëmbla. Sot AgroWeb.org Read More

Sekretet e përgatitjes së sheqerpareve në shtëpi

5 months ago billbordi01 0
Me arra apo bajame, e sherbetosur dhe e shkrifët, sheqerparja mbetet ndër recetat më unike të amvisave shqiptare. Tradita shqiptare e ëmbëlsirave është e pasur me receta të mrekullueshme por ajo e sheqerpares është padyshim më e veçanta. Është gostia më e mirë për miqtë, ëmbëlsia më e dashur për familjen e sigurisht receta për Read More

Pudingu tradicional i lehtë dhe i shijshëm: Si t’a përgatisni në shtëpi

5 months ago billbordi01 0
Pudingu është një ndër ëmbëlsirat më të lehta si në përgatitje ashtu edhe në shijim. Shumë i dashur për të gjithë dhe ideal për fëmijët apo për më të moshuarit për shkak të përbërjes së butë që ka. Është një nga përgatitjet më të vjetra të ëmbëlsirave në të gjithë botën. Billbordi në këtë artikull Read More

Kek i lehtë me vanilje: Receta e ëmbël me shije delikate

7 months ago billbordi01 0
Ka gjithnjë një arsye të mirë për të përgatitur një ëmbëlsirë. Keku është një ndër recetat më të thjeshta dhe të shijshme, i cili mund të përgatitet shpejt për të gjithë familjen. Billbordi.com sot ju sugjeron recetën e kekut me vanilje dhe xhinxher, e cila do t’ju mbushë shtëpinë me aromë të mrekullueshme. Përbërësit: 300 Read More

Si të përgatisni eklera vetë në shtëpi: Hapat që duhet të ndiqni

7 months ago billbordi01 0
Një nga ëmbëlsirat më të dashura e më të kërkuara në pastiçeritë shqiptare. Të mbuluara me çokollatë e të mbushura me krem, të lehta e delikate në shije, eklerat vijojnë të mbeten ndër më të preferuarat e shqiptarëve. Një recetë e veçantë që kërkon pak dashuri dhe durim në përgatitje e si rezultat do të Read More

Si të përgatisni Gurabiet e famshme të kuqe

8 months ago billbordi01 0
Gurabiet e dikurshme me sheqer të kuq, apo siç njihen për një pjesë të shqiptarëve “Gurabie 5 lekëshe” janë fantastike me një shije unike dhe tipike shqiptare. Krahas shijes së tyre të ëmbël dhe të butë, për një brez të tërë shqiptarësh sidomos brezit para viteve ’90 këto gurabie sjellin një nostalgji të veçantë të Read More

Kek me qumësht dhe kakao: Butësi e shije magjepsëse

9 months ago billbordi01 0
Keku është i famshëm për butësinë dhe aromën që lëshon kudo ku gatuhet e shijohet. Me një shije dhe pmaje mjaft elegante, keku me qumësht dhe kako do të kthehet në shumë pak kohë në të preferuarin tuaj. Ju këshillojmë ta provoni këtë recetë të mrekullueshme duke ndjekur këshillat. Përbërësit: 380 gr miell 200 gr Read More

Kek me banane dhe kos: Butësi dhe aromë shtëpie

9 months ago billbordi01 0
E butë dhe e lehtë për tu përgatitur, keku me banana mund të jetë një nga shijet më të lehta e të ëmbla që mund të provoni. Nuk do të keni nevojë të përdorni aspak gjalpë dhe veçantia e shijes së tij qënron tek mielli i orizit që e bën më të shkrifët. Ndiqni mëposhtë Read More