newszine

‘Çmenden’ temperaturat në vendin tonë, nuk do ta besoni sesa gradë nën zero kanë arritur sot

6 days ago billbordi01 0
Sipas MeteoAlb: Masat ajrore me origjinë polare do të diktojnë orët e para të ditës mot të kthjellët por ekstremisht të ftohtë në të gjithë vendin tonë. Parashikohet që pasditja dhe kryesisht mbrëmja të shtoj vranësirat në jug-juglindje por nuk priten reshje. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të jenë negative gjatë gjithë 24-orëshit në Read More

Ministria e Jashtme ruse jep alarmin: Çfarë po përgatitet për Shqipërinë dhe Kosovën

7 days ago billbordi01 0
Moska “ndan” plotësisht “shqetësimin” për fanatizmin e disave në Prishtinë dhe Tiranë dhe synimin e tyre për të krijuar të ashtuquajturën “Shqipëri e Madhe” përmes bashkimit të “dy shteteve shqiptare” në Ballkan, sipas Ministrisë së Jashtme Ruse. Këto “plane” mund të përshkruhen vetëm si subversive. “Çdo rishikim i fshehtë i kufijve në rajon është në Read More

“Basha, Basha” Ç’po ndodh brenda selisë së PD pas largimit të Berishës dhe turmës së protestuesve (VIDEO)

3 weeks ago billbordi01 0
Janë publikuar pamjet brenda selisë së Partisë Demokratike, pas largimit të turmës së protestuesve. Siç shihet nga pamjet, pas largimit të turmës demokratët kanë dalë në korridoret e selisë dhe po duartrokasin. Demokratët i shoqërojnë duartrokitjet me thirrje “Basha, Basha”. Ndërkohë, mbështetësit e Berishës u larguan nga selia blu pas ndërhyrjes së policisë, FNSH dhe Read More

Pse u fundos Sali Berisha nga SHBA? Ramush Haradinaj ia thotë ‘troç’ ish-kryeministrit: Mos i shpall lufetë Amerikës

2 months ago billbordi01 0
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, komentoi përplasjen mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës, pas vendimit të këtij të fundit për ta përjashtuar ish-liderin historik demokrat nga grupi parlamentar i PD. Pjesë nga intervista në Vizion Plus Ju thatë që në atë kohë dola kundër dhe bëra shumë armiq, por në fakt edhe ish-kryeministri Berisha që Read More

Moti bën kthesën e madhe, çfarë na pret ditën e mërkurë

2 months ago billbordi01 0
Temperaturat kanë filluar të ulen dhe një qendër ciklonike e pasur me lagështi gjendet në Itali. Gjatë mbrëmjes pritet të qendra ciklonike nga Italia të kalojë përmes territoreve tona në drejtim të lindjes. Si pasojë pritet të ketë intensifikim të reshjeve, fuqizim të erërave veriore dhe ulje e temperaturave dhe pritet që reshje bore të Read More

Jovanoviç thirrje Serbisë pas deklaratave të Ramës për bashkimin me Kosovën: Duhet të mbrojmë integritetin territorial dhe sovranitetin tonë

2 months ago billbordi01 0
Partia Popullore i ka kërkuar sot Qeverisë së Serbisë dhe Ministrisë së Jashtme që të reagojnë urgjent ndaj deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për të votuar për bashkimin e Shqipërisë dhe Kosovës. Ky lajm behet i ditur nga mediat serbe. “Qeveria serbe nuk ka reaguar ndaj 13 marrëveshjeve të nënshkruara nga Shqipëria dhe Read More

Ja cila parti ka fituar më së shumti komuna në Kosovë

3 months ago billbordi01 0
Kanë përfunduar numërimet pothuajse në të gjitha komunat në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Kosovë. Lista Serbe ka fituar më së shumti komuna në nivel vendi, ndërkohë që PDK ka fituar më së shumti komuna shqiptare. LDK ka fituar 7, AAK 5 ndërkohë VV vetëm 4. Këto janë rezultatet përfundimtare: Lista Serbe(10): Leposaviq, Read More