newszine

Evi Kokalari bën reagimin e papritur: Kërkoj dëshmi të noterizuara, nga njerëz të shantazhuar nga grupi i Bashës me bllokim të vizës për SHBA

38 mins ago billbordi01 0
Aktivistja shqiptaro-amerikane, Evi Kokalari, që mbështeti Sali Berishën dhe nismën e tij për të shkarkuar Lulzim Bashën, me anë të një postimi në rrjete sociale, ngre dyshime të rënda për Ambasadën Amerikane. Ajo lë të nënkuptohet se disa demokratë, mund të jenë shantazhuar nga njerëz të Lulzim Bashës, përmes Ambasadës Amerikane në Tiranë, me bllokim Read More

Shpërthen keq Elona Caslli: Yuri Kim, kush jeni ju zonjë që t’u kërkoni shqiptarëve që të lajnë duart? Ju lani mendimin, sepse shqiptarët e kanë këtë zakon

5 hours ago billbordi01 0
Aktivistja Elona Caslli, me anë të një postimi në llogarinë e saj në “Facebook”, ka reaguar e revoltuar, pas një deklarate që ambasadorja Yuri Kim ka bërë, ku u kërkon shqiptarëve që të lajnë duart. Sipas Casllit, kush është kjo zonjë që u kërkon shqiptarëve që të lajnë duart, kur këtë zakon shqiptarët e kanë Read More

Shpërthen Malaj: Ndihmojeni Ramën, ndalojeni, marrëzia e madhështisë dhe babëzisë së tij, po ju kushton shumë, ndalojeni në mënyrë ligjore, ndalojeni me çdo mundësi

6 hours ago billbordi01 0
Shkruan: Arben Malaj “Ndihmojeni, Ndalojeni sa më parë sepse Rama gjithnjë e më shumë po i ngjan “Mbretit lakeuriq” të përrallës së Andersonit! Ndihmojeni, Ndalojeni Ramën, se ai po qartëson se nuk ka më asnjë lidhje me realitetin e varfëruar shqiptar, sidomos edhe nga keq qeverisja e tij e pa ditur, arrogante e babëzitur dhe Read More

Tha se do të largohej nëse Berisha fitonte ndaj Bashës, deputeti i PD i qëndron besnik deklaratës së tij

19 hours ago billbordi01 0
Deputeti i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj është shprehur mbrëmjen e sotme se do të largohet nga Partia Demokratike nëse Sali Berisha fiton betejën ndaj Lulzim Bashës. Ai ishte i ftuar në emisionin “Klanifornia”, ndërsa i pyetur nëse do t’i bashkohej LSI-së, Gjekmarkaj tha se do të rrinte i pavarur për qejfin e tij. Gilberti: Të Read More

Kthjellime dhe vranësira, meteorologu i njohur parashikon si pritet të jetë moti në vendin tonë gjatë fundjavës dhe në ditët në vazhdim

22 hours ago billbordi01 0
Meteorologu Hakil Osmani parashikon se fundjave qo të jetë me një mot më të qëndrueshëm, me përjashtim të jugut të vendit që mund të ketë reshje të pakta shiu. Ndërsa përsa i përket javës së ardhshme, parashikohet që të mos ketë reshje shiu dhe moti të jetë i kthjellët. “Fundjava do të mbetet me mot Read More

Sali Berisha publikon videon: Jam shpallur “non grata” vetëm për këtë kërkesë që kisha për SHBA-në (VIDEO)

23 hours ago billbordi01 0
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në Facebook një video nga “Foltorja e Korçës”, ku shpjegon arsyen se pse është shpallur “non grata” nga SHBA. Postimi i plotë: “Jam shpallur nongrata sepse kam kërkuar shpalljen nongrata të George Soros, i cili është një armik i betuar i forcave konservatore në Shqipëri dhe Read More