newszine

Kush është kandidati surprizë që çon PS-në Lushnje në sondazh

2 hours ago billbordi01 0
Pasditen e kësaj të premte (28.01.2022) pas mbledhjes Kryesia e Partisë Socialiste vendosi emrat kandidatëve për bashkitë që do të shkojnë në zgjedhje më 6 mars. I vetmi emër që nuk u bë publik ishte ai për bashkinë e Lushnjës. Mësohet se dy janë emrat që kanë mbetur në garë, por që siç duket nuk Read More

Paralajmërimi i Roland Bejkos: Pas 8 janarit njerëzit po distancohen nga Berisha, ja çfarë do të ndodhë me ish-kryeministrin pas 2 muajsh

2 hours ago billbordi01 0
Anëtari i Kryesisë së PD-së Roland Bejko deklaroi se Berishës i kanë ikur shumë mbështetës pas protestës së datës 8 janar para selisë blu. “I kanë ikur Berishës pas datës 8 shumë, i ikën që me protestën e Kryeministrisë. Nuk zgjidhet kriza. Demokratët janë të pakënaqur në të drejtën e tyre se humbën zgjedhjet. Berisha Read More

Shpërthen keq Manjani për situatën politike në vend dhe nuk lë gjë pa thënë

1 day ago billbordi01 0
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dalë me një reagim të revoltuar pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha mëngjesin e sotëm, përmes së cilës shprehej se ‘Rama e Berisha flasin me të njëjtën gjuhë’. Postimi i plotë: “Rama e Berisha flasin me të njëjtën gjuhë”- thotë Nuli nga bunkeri. Dakord. Ta zëmë se është kështu. Read More

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë e pret Ilir Metën

1 day ago billbordi01 0
Avokat Spartak Ngjela dha mendimin e tij për situatën aktuale politike. Lidhur me Presidentin Ilir Meta, Ngjela tha se po e shkarkoi Kushtetuesja ai i kap zgjedhjet. “Ky është moment moral për Gjykatën Kushtetuese, gjyqi duhet zhvilluar. Kërkesa e drejtuar nga Kuvendi është me rëndësi dhe Kushtetuesja s’mund të dalë mbi Kuvendin. Meta duhet të Read More

Zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit, LSI bën lëvizjen e menjëhershme (FOTO)

1 day ago billbordi01 0
Lëvizja Socialiste për Integrim është regjistruar pranë Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit. Siç shihet në kërkesën e dërguar në KQZ, LSI do të marrë pjesë në zgjedhje në bashkitë Shkodër, Durrës, Lushnjë, Dibër, Vorë e Rrogozhinë. Ndërkohë, në vijim pritet që partitë politike të publikojnë edhe emrat e Read More

Gjekmarkaj: Berisha kaloi vijën e zjarrit, mund t’i bashkohet LSI-së

1 day ago billbordi01 0
Deputeti i PD-së Agron Gjekmarkaj, u shpreh se kandidatët e Sali Berishës mund të regjistrohen në zgjedhje vetëm në siglën e LSI. Ai u shpreh se ka vetëm një Parti Demokratike ndërsa pjesa tjetër janë një grup njerëzish që mund të jenë duke ideuar një parti të re politike. Ai u shpreh se janë në Read More

“Asnjë dyshim nuk kam!”, Ylli Manjani del me reagimin e fortë, tregon çfarë e ka zhgënjyer: Turp

1 day ago billbordi01 0
Avokati Ylli Manjani ka bërë një reagim në Facebook. Ai shprehet se ‘opozita e koerruptuar është problemi. Ai është shprehur se duhet ndëshkim dhe drejtësi. Postimi i Manjanit: “Opozita e koerruptuar është problemi! Nuk kam më asnjë dyshim. Jemi këtu ku jemi, dmth që pakica elektorale bën shumicë moniste sunduese, ekskluzivisht për shkak të opozitës Read More