newszine

INTERVISTË: Drilon Jahdauti këngëtari i ‘hiteve’ për këtë fundvit në xhirimet festive (FOTO/VIDEO)

10 months ago billbordi01 0
Drilon Jahdauti quhet këngëtari i hiteve për këtë fundvit në xhirimet festive të fundvitit që organizohen nga produksionet e ndryshme muzikore shqiptare, shkruan Billbordi.com Kënga e publikuar para dy jave diku e titulluar, “Reja e nanës tem” ky një potpuri bashkëpunimi në mes Drilon Jahdautit me Endrita Aliun ku tashmë është shndëruar në një ‘HIT’ Read More

Fatmire Mjaku këngëtarja e famshme e hiteve ‘Un jetoj për ty’ dhe ‘S’dua më të të shoh’ që po i reziston kohës (FOTO/VIDEO)

1 year ago billbordi01 0
Fatmire Mjaku është këngëtarja e famshme e cila këndon zhanrin pop dhe popullore të muzikës shqiptare, ajo jeton dhe zhvillon jetën e saj artisitike nga Ferizaji ky qytet u cili njihet për artistë me vlera, shkruan Billbordi.com Fatmirja është një ndër këngëtaret e pakta që i ka rezistuar kohës dhe ka aritur të ec me Read More