newszine

Ka pasuri marramendëse, regjisori i famshëm zbulon arsyen që i habiti të gjithë: Ja pse u betova që në fëmijëri se nënës nuk do t’i jap asnjë qindarkë që do fitoja nga filmat

2 months ago billbordi01 0
Quentin Tarantino ka zbuluar në një intervistë të re se që në fëmijëri është betuar se nuk do t’i jepte nënës asnjë qindarkë që fitonte nga prodhimi i filmave, sepse ajo dyshohet se e ka dekurajuar karrierën e tij. Fituesi i Oskarit tha në podkastin e Brian Koppelman se fillimisht filloi të shkruante skenarë në Read More

Retrospektivë: Kujtojmë vitin 2004 kur Big Mama u shpall fituese në festivalin “Nota Fest” me këngën “Ishe agresiv” në bashkëpunim me Ardit Stafaj

11 months ago billbordi01 0
Kujtojmë vitin 2004 kur Besjana Kasami (Big Mama) u shpall fituese në festivalin Nota Fest me këngën “Ishe agresiv” në bashkëpunim me Ardit Stafaj. Big Mama është këngëtare shumë e njohur. Këngëtarja e famshme nga Tetova, Besjana Kasami, e njohur me emrin artistik Big Mama, që në moshën 7 vjeçare ka filluar të këndojë në Read More

Dalin shifrat, kaq paguhen aktorët turk për një episod në vitin 2020

1 year ago billbordi01 0
Aktorja e “Rejan”, Ebru Şahin dhe Akın Akınözü, falë suksesit të këtij projekti kanë kapur pagesa shumë të mira rreth 4 dhe 6 mijë euro për një episod. Ebru paguhet 2 mijë euro më pak se Akin, duke konfirmuar edhe pabarazinë mes burrit dhe gruas në industrinë e filmave. Tolgahan Sayışman, bashkëshorti i bukuroshes shqiptare Read More

Zbulohet roli që do luajë “Jamaçi” tek seriali “La Casa De Papel” (FOTO)

2 years ago billbordi01 0
Serialit shumë të famshëm të Netflix-it, “La Casa de Papel” do t’i bashkohet një prej aktorëve më të famshëm turk. Bëhet fjalë për Aras Bulut Iyenmli i cili njihet nga roli i “Jamaçit” në serialin “Çukur” dhe “Memo” në filmin që përloti botën “Mrekullia në qelinë nr.7”. FOTO: Sipas mediave turke, aktori 29-vjeçar ka marrë Read More

Nëse lotët janë tharë nga “Mrekullia në qelinë nr. 7” dhe “Annem”, filmi “Ayla” do t’ua rikthej (FOTO/VIDEO)

2 years ago billbordi01 0
Propozime të shumta për filma kanë qenë këtë periudhë e vëmendje kanë marrë ato që kanë emocionale të krijuara nga kinematografia turke. Pas “Mrekullia në qelinë numër shtatë” dhe “Annem” që i sygjeruam ditë më parë, është një tjetër që nuk duhet lënë pa e parë. FOTO: Fjala është për “Ayla: Vajza e luftës” e Read More